Altcoin fiyatlarındaki Düşüş Devam Eder mi?

Altcoin fiyatları farklı unsurlardan etkilenmekte ve buna bağlı olarak biraz daha dalgalı bir seyir izlemektedir. Yatırımcıların zaman zaman yüzünü güldüren bu kripto para birimleri, son dönemlerde ise yatırımcılarını üzmeye başladı. Özellikle son haftalardaki çift haneli düşüşler çok büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

Altcoin Fiyatları ve Bitcoin Popülaritesi

Kripto para dünyasında yüzlerce coin vardır ve yatırımcılar borsalar üzerinden bunlardan istediklerine yatırım yapabilirler. Fakat Bitcoin, Ethereum gibi kripto para birimleri nispeten daha istikrarlıdır ve bu da yatırımcıların bunlara daha fazla yönelmesini sağlamaktadır. Yapılan son açıklamalarda yatırımcıların %48’inin Bitcoin’i tercih ettiği belirtilmiştir.

Daha önceki dönemlerde altcoinlerin dalgalanması genelde yukarı yönlü idi ve bu da yatırımcıları kar etmesine neden oluyordu. Fakat son dönemlerde yatırımcılar Bitcoin’in yükselmesi ve bunu istikrarlı bir şekilde sürdüreceği şeklinde görüntü vermesi nedeniyle yatırımlarını buraya kaydırdılar. Bu da altcoinlerin fiyatlarında ciddi bir düşüşe neden olmaya başladı. 2017 yılının Aralık ayından sonra ilk defa Bitcoin’in piyasadaki oranı %48’i gördü. Altcoin fiyatları, söz konusu durumun devam etmesi halinde biraz daha aşağıya doğru gidecek gibi gözükmektedir.

Bitcoin EFT Onayı ile Altcoin Fiyatlarının İlişkisi

Bilindiği gibi Bitcoin kısa bir süre önce EFT konusunda bir takım açıklamalarda bulunmuştu. Gerçek dünyaya yaklaşma adına söz konusu durum çok önemlidir. Bu açıklamalardan etkilenen yatırımcıların yönü Bitcoin’e olmuş ve diğer unsurların da birleşmesiyle birlikte Altcoin fiyatları tam anlamıyla en soğuk kışlarından birisini yaşamak zorunda kalmıştır.

Yatırımcıların bu konuyla ilgili bekledikleri çok önemli bir karar var ve bu karara göre altcoinleri biraz daha zor zamanlar bekliyor olabilir. Eğer EFT konusunda Bitcoin onay alırsa altcoin fiyatlarının biraz daha düşebileceği tahmin ediliyor. Fakat onay verilmez ise de bu defa tam tersi bir dönüş olabilir ve altcoin fiyatları yükselmeye başlayabilir.

Altcoin Fiyatlarındaki Dalgalanmalar

Yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı aşağı yönlü hareket halen devam ediyor ve tam olarak nerede duracağı bilinmiyor. Yatırımcılar da hızla yatırımlarını daha güvenli limanlara aktarıyorlar. Birkaç coin dışında genel durum bu şekildedir.