Bitcoin Madenciliğinin Gün Geçtikçe Daha Zor Hale Gelmesi

Bitcoin madenciliği gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle bunun için harcanan güç de artışa geçiyor. Bu da rekabetin doğmasına neden oluyor. Bulut madenciliğe olan ilgi de giderek azalmaktadır. Bulut madenciliği yapmaya çalışan kötü niyetli firmalar da avantaj sağlamaya çalışmaktadır. Bu bağlamda mining gün geçtikçe daha zor hal alıyor.

Madencilik işlerinin zorlaşması üzerine bulut madenciliği yapan firmalar bu konudan son derece rahatsız. Buralarda madencilik gücünün artması ve Bitcoin’in değerinin düşmesi sonucunda kar da son derece düşmekte.

Mining Neden Zor Hal Aldı?

Yeni üretilen cihazların işlemcileri ve hızlı yüksek olsa da elektrik dostu olmaları nedeni ile avantajları bulunmaktadır. Çok çok az sarfiyat yapılmakta ve kullanışlı oldukları bilinmektedir. Madenciliğin zorlu olduğu biliniyor. Bu şartlar dahi Bitcoin ağına %51 saldırısı yapıldığında saat başına 591 bin 502 dolar kayıp olduğu ifade edilmektedir. Cihazlar ne kadar da iyileştirilmiş olmasına yine de enerji tüketimi çok fazladır ve neredeyse Avusturya ve Filipinler kadar enerji tüketilmektedir.

Bitcoin madenciliğinin zorlu olması özellikle çok enerji tüketmesi nedeniyle zor hale geliyor. Aynı zamanda rekabetin artması dolayısıyla da madencilik etkilenmektedir. Bulut madenciliğe olan ilginin azalması, bulut madenciliği yapan firmaları son derece rahatsız ediyor. Bunun gibi nedenler dolayısıyla Bitcoin üretimi zor hale gelmektedir. Yeni çıkarılan işlemcisi yüksek cihazlarla dahi çok fazla elektrik harcanıyor.