Bitcoin Uzmanlarının Bitcoin Hakkında Görüşleri

Kripto paraların amiral gemisi olan Bitcoin’in 2017 yılının sonları ve 2018 yılının başlarında kırdığı rekorlar, insanların bu para birimine olan ilgisini arttırdı. Bitcoin uzmanları tarafından yapılan açıklamaları yakından takip eden yatırımcılar, yatırımlarını buna göre şekillendirme yoluna gitmektedirler. Uzmanlardan hangisinin görüşünün daha gerçekleşebilir olduğunu da farklı platformlar üzerinden araştırmaktadırlar.

Bitcoin Hareketleri

Bitcoin piyasaya sürüldüğünde insanların çok fazla dikkatini çekmese de yatırımcıların önemli bir kısmı bu para birimine karşı temkinli yaklaşmayı tercih etti. Fakat bazı uzmanlar, o senelerde Bitcoin için günümüzdeki seviyeleri göreceğini iddia etmişti. İnsanların bir kısmı söz konusu iddiaları kulak ardı ederken bazıları ise yatırımlarının bir kısmını buraya yaptı.

Bitcoin uzmanları tarafından yapılan olumlu görüşleri dikkate alan kişilerin bir kısmı günümüzün milyonerleri olmayı başardı. Çok düşük yatırımlarla çok ciddi paralar kazanan kişiler, devasa bir servetin sahibi oldular.

2017 yılına kadar 2.000 dolar seviyelerinde gezinen Bitcoin, bu yılın sonunda 19.000 dolara kadar ulaştı. Dolayısıyla da bu kısa sürede bile insanlar yatırımlarını 9’a katladı. Fakat yatırımlarını çok daha önce yapanların elde ettikleri kar miktarı çok daha yüksek seviyelerde oldu.

Bitcoin Uzmanları ve Gelecek Hakkındaki Görüşleri

Bitcoin için yorum yapan uzmanların görüşleri incelendiğinde tam bir fikir birliği olmadığı görülmektedir. Aslında bu bile Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasının ne kadar dalgalı olduğunu göstermesi bakımından önemlidir.

Bitcoin uzmanları tarafından yapılan açıklamaların bir kısmında arz talep dengesizliğine vurgu yapılmaktadır. Dönemsel olarak artan talep fiyatların aşırı değerlenmesine neden olurken, bazı açıklamalar sonrasında ise çok ciddi satışlar meydana gelmektedir. Buna bağlı olarak da fiyatlar aşağı çekilmektedir. Fakat uzmanlar, yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgisinin ilerleyen dönemlerde daha da artacağını ve buna bağlı olarak talep miktarının şimdiki seviyenin üzerine çıkacağını iddia etmektedir. Söz konusu durum ise fiyatların biraz daha artması anlamına gelmektedir.

Bitcoin Yatırımcılarının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Dünya artık global bir haldedir ve bu durum finansal piyasaların daha fazla unsur tarafından etkilendiğini göstermektedir. Dolayısıyla da yatırımların buna göre yapılması çok önemlidir. Bitcoin ve Altcoinlere yatırım yapacakların yeterli araştırmayı yapması ve dünya piyasalarındaki gelişmeleri yakından takip etmesi gerekmektedir.