Anasayfa
BitPiyasa
Ara Yenile

Kriz Dönemlerinde Kripto Paralar

Yayınlanma Tarihi : 28.08.2018 11:49:12

Kriz dönemlerinin en güvenli araçlarından birisi olan Bitcoin için bir araştırma yayınlanmış. Yayınlanan araştırmaya göre, Bitcoin, gerçekten de kriz dönemlerinde güvenli bir liman olarak çıkıyor karşımıza. Yapılan çalışmalar ve ihtiyaçlara dair ön plana çıkarılan bütün çözümler için, geleneksel farklılıkların tamamını ön plana çıkarabiliyor ve inceleyebiliyoruz.

 

Özel araştırmalardan bahsetmek mümkün!


Infiniti Research tarafından yapılan bir analiz var ve bu analiz insanlar için kriz dönemlerinde özellikle yoğun bir talep olduğu görülüyor. Bu talep Bitcoin konusunda kripto paraların finans sektöründeki dengesini bizlere en iyi şekilde gösteriyor diyebiliriz. Bu da ciddi şekilde bir farklılık yaratıyor. Bitcoin ve diğer kripto paralarına şu an bakarsanız, şirketin kaleme aldığı her olay için farklı bir yapısal değerin ortaya çıktığını görebiliyoruz. Şu anda Bitcoin ve diğer kripto paraların ciddi düşüşü gündemi meşgul etse de, şirketin kaleme aldığı Dijital Paraların Tipleri ve Bunların Finansal Sektöre Olan Etkileri isimli analizde, iç açıcı ifadeler yer alıyor. Yapılan araştırmalarda, kripto paraların çok fazla kullanılmadığı yani reel olarak harcanmadığı görülse de, yatırım için elde tutmak adına özel bir liman olduğunu görmekteyiz. Bu yüzden işlerin ve transferlerin kolaylaşması adına, finansal sistem için özel bir olumlu etki yaptığından bahsetmek mümkün olacaktır. Ayrıca Blockchain teknolojisinin de kullanımının artması ile birlikte, özellikle zamandan ciddi bir tasarruf sağlanacağı belirtilen araştırmada, Blockchain temelli sistemlerin, hali hazırdaki ödeme sistemlerine ciddi bir rakip olabileceği de belirtildi. Bu yüzden blok zinciri teknolojilerinin yaygınlaşmasını beklemek, gerçekten önemli bir denge ve değer yaratacak diyebiliriz. Zaman kaybetmeyin ve sizler de bu konuya dair gerçekçi yaklaşımların hepsini kendi tarzınıza göre ön plana çıkarmaya başlayın.

 

Gizlilik özelliklerine bir gönderme!


Monero konusunda pek çok kişinin gizlilik ve takip edilemez halini övüyordu hatırlarsanız. Bu duruma dair pek çok çalışma yapıldı. Çünkü Monero’nun gizlilik, güvenlik ve takip edilemezliği övülürken, Dash de aynı şekilde övgüleri aldı. Bitcoin içinse, Venezuela örneği verildi ve kriz durumlarında kripto paraların birer kaçış kapısı olduğu belirtildi. Bitcoin’in, enflasyon ile boğuşan ülkeler için  tam bir çıkış kapısı olduğunu belirten analizde, BTC’nin bu ülkelerin resmi paralarına göre çok daha stabil olduğuna vurgu yapıldı. Bu yüzden gelişime dair her türlü ilerleme adına, alanında önemli bir seçimi kendi içinde değerlendirebiliyor ve büyük bir yakınlığa ulaştırabiliyoruz.


Diğer haberleri görmek için tıklayın.

Bitoin Fiyatları

 •  
   
  Satış
 • BTC / USD
  $ 62.005,97
 • BTC / TL
  ₺ 576.103,67
 • BTC / EUR
  € 53.481,09

Döviz Piyasaları

 •  
   
  Alış
  Satış
 • USD / TL
  9,2821
  9,2911
 • EUR / TL
  10,7537
  10,7787
 • ALTIN / TL
  527,29
  528,80
 • ONS
  1.766,60
  1.766,93
 • ALTIN KG / USD
  56.640
  56.700