Türk Kripto Para Girişimleri

Türk kripto para birimleri yeni yeni piyasaya sürülmeye başladı. Birçok girişimde bulunan kripto paralar için borsaya açılmak çokta kolay bir iş değildir. Türk kripto para girişimine örnek olarak NeXpara ve 4A Coin verilebilir. Dilerseniz bu iki Türk kripto para birimlerine göz atalım.

NeXpara

NeXpara Türk yazılım ekipleri tarafından geliştirilmiş olup 1-31 Mart 2018 tarihleri arasında halka arz edildi. NeXpara ilerleyen günlerde BDDK lisanslı ödeme sistemine de başvuruda bulunacak. NeXpara’nın en güzel özelliklerinden bir tanesi kendine özgü ATM kartının bulunmasıdır. Bu ATM kartı ile alışveriş yapmanız mümkündür. Yabancı kripto paralara alternatif olarak Türk kripto para girişimidir.

NeXpara teknolojisi gereğinden fazla sayıda üretilmeyecektir. NeXpara’nın sınırlı sayıda olması sirkülasyon sırasında değerlenmesini sağlayacaktır. NeXpara’nın teknolojisi aynı zamanda madencilik gerektirmez. Böylelikle fuzuli elektrik harcamalarının önüne de geçilmiş olundu. NeXpara’nın en büyük vizyonu ise yabancı kripto paralara karşı sağlam bir alternatif olmak.